Dietetyka

Ukończyłam studia z tytułem magistra dietetyki na Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Obecnie pracuję w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu – Szpital Dziecięcy w Zespole ds. Leczenia Żywieniowego.

Zapraszam na konsultacje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Podczas wizyty przeprowadzam szczegółowy wywiad na temat dotychczasowego żywienia, proponuję modyfikację diety i przygotowuję indywidualne zalecenia żywieniowe. Dodatkową usługą jest rozpisanie jadłospisu (2-tygodniowego) dla danej jednostki chorobowej. Jadłospis dostosowuję do zapotrzebowania na poszczególne makro- i mikroskładniki, aktualnych wyników badań, trybu życia i indywidualnych preferencji smakowych.

Specjalizuję się w chorobach przewodu pokarmowego: refluks, zaparcia, przewlekłe biegunki, zespół jelita drażliwego, przewlekłe zapalenie trzustki, marskość wątroby, celiakia, SIBO, nietolerancje i alergie pokarmowe, nieswoiste choroby zapalne jelit. Realizuję także leczenie żywieniowe w chorobie Leśniowskiego-Crohna (Modulife).

Zapraszam też pacjentów z chorobami nerek, onkologicznych, z insulinoopornością, z cukrzycą, niedoczynnością lub nadczynnością tarczycy, chorobą Hashimoto, z zespołem metabolicznym, mukowiscydozą, zaburzeniami odżywiania, czy chcących zredukować nadmierną masę ciała.

Prowadzę również żywienie dla kobiet planujących ciążę, ciężarnych (w tym z cukrzycą ciążową) i w okresie laktacji.

W większości chorób prawidłowa dieta ma istotne znaczenie w uzyskaniu satysfakcjonujących efektów leczenia. Wspólnie nad tym popracujemy.

Na pierwszą wizytę proponuję wypełnić tygodniowy dzienniczek żywieniowy, dostępny na naszej stronie.

mgr Zuzanna Mitrut

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.