Anestezjologia

W Specjalistycznym Centrum Gastrologii i Endoskopii Gastromed oferujemy Państwu pełen zakres usług anestezjologicznych dostosowanych do profilu wykonywanych zabiegów. Wykwalifikowany i doświadczony personel lekarzy anestezjologów i pielęgniarek anestezjologicznych przeprowadza znieczulenia w warunkach spełniających polskie i europejskie standardy bezpieczeństwa. Znieczulenie ogólne dożylne wykonywane do zabiegu gastroskopii czy kolonoskopii zapewni Państwu pełen komfort w trakcie i niepamięć okresu zabiegu.

Decyzja o wykonaniu znieczulenia jest poprzedzona rozmową i badaniem przez lekarza anestezjologa w trakcie wizyty anestezjologicznej, w trakcie której anestezjolog zapoznaje się z Państwa wynikami badań laboratoryjnych., współistniejącymi chorobami, dokumentacją z wcześniejszych pobytów w szpitalu, o ile takie miały miejsce, a także zażywanymi na co dzień lekami jak również – jeżeli jest to konieczne – zleca wykonanie innych badań lub konsultacji lekarskich, co pozwala ocenić możliwie najlepiej stan zdrowia pacjenta. W trakcie tej wizyty omawiany jest proponowany sposób znieczulenia i przygotowania się do niego.

Wykonywane do zabiegów gastroskopii i kolonoskopii znieczulenie ogólne dożylne polega na dożylnym podaniu leków, które powodują sen i niepamięć obejmującą cały czas przeprowadzanego badania. Po skończonym badaniu pacjent pozostaje pod nadzorem personelu anestezjologicznego lekarza i pielęgniarki, do czasu pełnego powrotu świadomości. Ponieważ większość stosowanych leków w czasie znieczulenia ma przedłużony czas eliminacji z organizmu i tym samym może wpływać na funkcjonowanie organizmu, zwłaszcza w zakresie koncentracji i pamięci pacjent nie powinien przez 24 godziny pozostawać sam, a do domu powinien się udać pod opieką drugiej osoby dorosłej.

Z poważaniem

lek. Dariusz Gamrot - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii anestezjologicznej
lek. Mirella Pasińska - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii anestezjologicznej
lek. Stanisław Leks - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii anestezjologicznej

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.