Ginekologia

W Specjalistycznym Centrum Gastromed zajmujemy się kompleksowym leczeniem chorób kobiecych oraz opieką nad kobietą w ciąży.

Zapraszamy na konsultacje ginekologiczne, w ramach których oferujemy diagnostykę i leczenie wielu dolegliwości, z którymi borykają się kobiety np.: zaburzenia miesiączkowania, choroby jajników, zmiany szyjki macicy, zakażenia i nowotwory narządów rodnych. Zapewniamy doskonałą i fachową opiekę. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem niezbędnym do opieki nad kobietą w każdym wieku.

Oferujemy:

POŁOŻNICTWO

 • Poradnictwo planowania rodziny
 • Prowadzenie ciąży od poczęcia do narodzin
 • Prowadzenie ciąży fizjologicznej, mnogiej, wysokiego ryzyka
 • Przygotowanie do porodu
 • USG ciąży genetyczne i trójwymarowe


GINEKOLOGIA

 • Porada ginekologiczna
 • Diagnostyka nieprawidłowych krwawień
 • Diagnostyka mięśniaków, torbieli, polipów
 • USG narządów płciowych
 • Nietrzymanie moczu
 • Diagnostyka i leczenie niepłodności
 • Kontrola owulacji
 • Antykoncepcja
 • Wkładki antykoncepcyjne
 • Hormonalna terapia zastępcza
 • Rozmaz cytologiczny
 • Test HPV


Prowadzenie ciąży od poczęcia do narodzin

Jeśli planujesz zajść w ciążę lub już jesteś szczęśliwą przyszłą mamą to właśnie rozpoczyna się jeden z najbardziej magicznych okresów w Twoim życiu. Aby czas ciąży był dla Ciebie cudownym doświadczeniem pomożemy Ci przygotować się na to, co przyniesie ciąża, odpowiemy na każde pytanie, wykonamy niezbędne badania korzystając z najnowszych technologii, takich jak USG 3D4D. Otoczymy Ciebie i Twoje maleństwo opieką od momentu Twojej pierwszej wizyty, aż do momentu szczęśliwego rozwiązania.

W ramach prowadzenia ciąży oferujemy: konsultacje i badania ginekologiczne, tj.cytologia, USG płodu, USG genetyczne płodu aparatem Voluson E8 z głowicą 3D4D, posiew w kierunku GBS (paciorkowiec typu B), przygotowanie do porodu oraz konsultację po porodzie.

USG w ciąży

 • USG w ciąży z dokładnym opisem i zdjęciami oraz badania 3D i 4D płodu
 • USG pierwszego trymestru pomiędzy 11 tygodniem a 13 tygodniem i 6 dniem trwania ciąży
 • USG około 20 tygodnia ciąży celem oceny rozwoju ciąży, ze szczególnym uwzględnieniem wad serca płodu
 • badania dopplerowskie
 • USG dopochwowe

Badania USG wykonujemy nowoczesnym aparatem ultrasonograficznym firmy G.E: Voluson E8 z obrazowaniem 3D/4D. Istnieje możliwość nagrania badania na płytę DVD.

Porady i konsultacje ginekologiczne

Regularne wizyty w gabinecie ginekologicznym są podstawą dbania o zdrowie kobiety. Profilaktyka pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych problemów, dzięki czemu zwiększa szanse na wyleczenie.  Należy regularnie wykonywać badania, takie jak USG, cytologia i  profilaktyka HPV.

Cytologia

Cytologia jest badaniem, które pozwala na wczesne wykrycie wielu stanów chorobowych oraz czynników ryzyka, które mogą prowadzić na przykład do raka szyjki macicy. Badanie jest bezbolesne, profilaktycznie wykonywane raz w roku, najlepiej między 10 a 18 dniem cyklu miesiączkowego.

Antykoncepcja

Niezależnie od tego czy dopiero rozpoczynasz życie seksualne, czy w obecnej chwili nie jesteś gotowa na założenie rodziny podejmij dojrzałą decyzję i umów się na wizytę u ginekologa. Na podstawie wcześniejszego wywiadu, dobieramy odpowiednią dla Ciebie, twoich potrzeb i preferencji metodę antykoncepcji, która pozwoli Ci na czerpanie radości z intymności z partnerem oraz będzie bezpieczna. Obecnie do wyboru jest wiele metod antykoncepcji: przezskórna, domięśniowa, doustna, dopochwowa, wewnątrzmaciczna.

Niepłodność

Dla wielu kobiet macierzyństwo to cel, marzenie i spełnienie. Niestety, zdarza się również tak, że pomimo największych pragnień, kobieta lub mężczyzna są niepłodni. O niepłodności mówimy, gdy po roku regularnego współżycia bez stosowania środków antykoncepcyjnych, kobieta nie zachodzi w ciążę. Niepłodność to choroba społeczna, którą można leczyć. Bywa to proces czasochłonny wymagający wielu badań jednak leczenie niepłodności jest bardzo skuteczne i współczesnej ginekologii udaje się pomóc wielu parom. Zapraszamy pary na konsultacje, podczas której przeprowadzamy wywiad, odpowiadamy na nurtujące Was pytania, wyjaśniamy na czym polega leczenie niepłodności.

Opieka w okresie okołomenopauzalnym

Okres okołomenopauzalny może trwać od 2 do 10 lat, podczas których w ciele kobiety zachodzą zmiany spowodowane zmniejszoną produkcją hormonów jajnika. Objawy menopauzy to między innymi: zmiany nastroju, zmiany libido, trudności z koncentracją, bóle głowy, bóle stawów i mięśni, uderzenia gorąca i nocne poty, suchość pochwy, zaburzenia snu. Jeśli zaobserwowałaś któryś z powyższych objawów umów się na wizytę. W oparciu o wywiad przeprowadzony z Tobą i szczegółowe badanie dobierzemy indywidualnie leczenie, również hormonalne, które zmniejszy objawy menopauzy i pozwoli prawidłowo funkcjonować bez odczuwania dyskomfortu. Pamiętaj, że stała opieka ginekologa w okresie okołomenopauzalnym, pozwoli Ci prawidłowo zadbać o zdrowie.

Leczenie endometriozy

Nieleczona endometrioza może być jedną z przyczyn niepłodności, dlatego tak ważna w jej przypadku jest profilaktyka i regularne badania ginekologiczne. Leczenie endometriozy to proces, który rozpoczyna się od decyzji o przyjściu na konsultację ginekologiczną. Pamiętaj, aby zgłosić się na badania jeśli zauważysz u siebie następujące objawy: bolesne miesiączki, bóle podbrzusza i miednicy, ból podczas współżycia, bóle w odcinku krzyżowym kręgosłupa, brak ciąży pomimo starań, ból przy wypróżnianiu i krwawienie z odbytu, biegunki, zaparcia, wzdęcia, zatrzymanie oddawania moczu.

Z poważaniem,

lek. Magdalena Tomczak-Warchoł - specjalista ginekologii i położnictwa
lek. Mariusz Zmudziński - specjalista ginekologii i położnictwa

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.